Meble ogrodowe

Wiosna i lato to czas, kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej, a przydomowy taras staje się wymarzonym miejscem rodzinnych i towarzyskich spotkań. Warto zatem zadbać o jego wygląd, a także odpowiednie wyposażenie w postaci mebli ogrodowych. Umożliwią one przyjęcie gości pod gołym niebem i zaserwowanie pysznych potraw wśród przyjemnej roślinności. Jakie elementy wyposażenia dostępne są na rynku i czym się kierować podczas ich wyboru?

Rodzaje mebli ogrodowych

Producenci wyposażenia domowego niemal prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowszych rozwiązań. Ogromny wybór mebli ogrodowych na rynku sprawia, że podjęcie decyzji o ich zakupie, bywa bardzo trudne. Obecnie można znaleźć wyroby z tworzywa sztucznego, które są dostępne w bogatej kolorystyce, ale też są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Ogrodowe meble drewniane wykonywane są najczęściej z dębu, buku lub sosny, przez co są odporne na wilgoć, jednak należy o odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku wyrobów rattanowych i wiklinowych, mają one tyle samo zwolenników, co przeciwników. Zyskują na popularności, dzięki swoim walorom estetycznym, jednak nie są aż tak odporne na działanie wilgoci i nadmiernego nasłonecznienia. Wyjątkowe są za to ogrodowe meble metalowe. Kute, żeliwne lub z miękkiego aluminium, są bardzo trwałe i piękne, a dodatkowo nie wymagają specjalnej konserwacji, bowiem nie rdzewieją.

Czym się kierować przy wyborze mebli ogrodowych?

Wypoczynek na tarasie to dla wielu osób synonim luksusu, bowiem posiadany kawałek działki przy domu można wykorzystać w różny sposób. Zakup mebli ogrodowych powinien być związany nie tylko z naszymi potrzebami, ale też z potrzebą zagospodarowania wolnego terenu. Wyroby, takie jak leżaki, stoliki i krzesła powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też dobrane pod względem rozmiaru czy stylu. Ważny jest także materiał, z którego elementy wyposażenia będą wykonane.

Przede wszystkim krzesełka czy stoliki powinny być stabilne, a także łatwe w składaniu. Aby korzystanie z nich było wygodne, blat powinien mieć jednolitą strukturę, którą można wyczyścić bez zbędnych problemów. Możliwości komponowania zestawów mebli ogrodowych jest wiele, najczęściej jednak klienci decydują się na komplety złożone z stołu i krzeseł, które w niektórych przypadkach można zastąpić fotelami z miękkimi poduchami.

1. Zestaw ogrodowy na żeliwnych nogach. Stół : wymiary 👉długość: 140 cm 👉szerokość : 60 cm 👉wysokość: 70 cm 👉wysokość do półki: 39,5 cm, Ławka: Wymiary: 👉Długość całkowita: 140 cm, 👉Wysokość całkowita: 75 cm, 👉Wysokość do siedziska: 42,5 cm, 👉Wysokość od siedziska: 35,5 cm,
Nowość